ВМРО-ДПМНЕ: Закон за народен правобранител за лица со посебни потреби

До крајот на 2008 година ќе донесеме Закон за народен правобранител за лица со посебни потреби.

Образложение:

Не е донесен нов закон, но е донесена измена и дополнување на постоечкиот закон со кој е опфатена материјата.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција