ВМРО-ДПМНЕ: Закон за спречување на насилство и недолично однесување на спортските натпревари

Во соработка со спортските федерации, клубовите и со навивачките групи ќе донесеме нов Закон за спречување на насилство и недолично однесување на спортските натпревари. [Рок: септември 2011]

Образложение:

Донесени се измени на Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортските натпревари на 03.10.2011 година, а не е создаден нов закон како што е наведено во ветувањето. [Ажурирано на: 31.10.2011]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција