ВМРО-ДПМНЕ: Закон за заштита на пациенти

Законот за Заштита на пациентите е веќе во собраниска процедура. Рок: септември 2008;

Образложение:

Законот е донесен на 08.07.2008 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција