ВМРО-ДПМНЕ: Закон за судска служба

Ќе биде донесен Законот за судска служба, во кој се регулира материјата за правата, обврските и за статусот на судската администрација, како и прашањата поврзани со посебниот статус и платите на судските служби;

Образложение:

Донесен е Закон за судска служба [Пристапено на: 19.05.2011] кој што стапил во сила на 12.08.2008.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција