ВМРО-ДПМНЕ: Затвор од полуотворен вид во Струмица

Ќе изградиме затвор од полуотворен вид во Струмица 2009 –2011 година;

Образложение:

Не е изграден нов затвор од полуотворен вид во Струмица (потврдено во Отчет на ВМРО-ДПМНЕ).

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција