ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделски информативен систем

Ќе воспостави интегриран земјоделски информативен систем и ќе ги формира останатите бази на податоци потребни за дефинирање и имплеменатција на политиката

Образложение:

Креиран е ЗПИС – Земјоделски пазарен информативен систем [Пристапено на: 19.05.2011]. Според Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, [Пристапено на: 19.05.2011] креирањето на овој систем е во тек.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција