ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на социјалната помош и надоместоците

ВМРО-ДПМНЕ им ветува на сите корисници на социјална помош и слични надоместоци дека во периодот 2012-2015 тие ќе бидат зголемени за 21,3%!

Образложение:

Ветувањето се истражува

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција