ДУИ: Изградба на патен правец Кичево-Бошков Мост

„Руга е Арберит“ (Патен правец Кичево-Бошков Мост).  Ќе се изгради нов пат кој ќе претставува ново крило во патниот правец „Руга е Арберит“ и ќе го поврзува Кичево со Дебар, а ќе продолжи во делот кој се гради во Албанија.

Образложение:

Партијата ДУИ во ова ветување не истакнува рокови на изградба, студија, се додава само дека Демократската Унија за Интеграција ќе се грижи буџетските инвестиции да се распределуваат на пропорционален и соодветен начин.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција