ДУИ: Покачување на процентот кој општините го добиваат од данокот на додадена вредност

Ќе се залагаме за покачување на процентот кој општините го добиваат од данокот на додадена вредност од 3% на 10%.

Образложение:

Законот за финансирање на единиците на локална самоуправа не претрпел никакви измени поврзани со ова ветување.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција