ВМРО-ДПМНЕ: Центар за on-line образование

Основање на Центар за on-line образование во насока на модернизирање на наставата на македонски јазик.

Образложение:

Со помош на Агенцијата за иселеништво, во 2010 година е пуштен во употреба  Центарот за on-line образование УЧИМЕ МАКЕДОНСКИ ONLINE, кое што може да се најде на интернет адресата: www.ucimakedonski.mk. Во Отчетот на ВМРО се вели дека од овој проект е завршена само првата фаза, а во 2011 проектот ќе биде проширен.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција