ВМРО-ДПМНЕ: Нова судска зграда Кривичен суд во Скопје

Ќе се заврши со изградбата на новата судска зграда Кривичен суд во Скопје. [Рок: 2012]

Образложение:

И покрај тоа што градежните работи се во тек, со истекoт на рокот за исполнување на ова ветување, изградбата на новата судска зграда на Кривичниот суд во Скопје се уште не е завршена. Според тоа, ова ветување се смета како делуно исполнето.

Фотографија од напредокот:

Кривичен суд Скопје. Фотографија од Build.mk
Кривичен суд Скопје

[Ажурирано на: 10.01.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција