ВМРО-ДПМНЕ: Обнова на покривната конструкција на киносалата „Злетовски рудар“

Обнова на покривната конструкција на киносалата „Злетовски рудар“ – Пробиштип. Буџет: 3 милиони денари. Носител: Дом на култура „Злетовски рудар“ – Пробиштип. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Рконструкцијата на кино салата во Пробиштип е завршена во јуни 2013 година и истата опфатила целосна промена на фасадата и кровната контрукција на објектот. Во вторта фаза се предвидува промена на внатрешноста како и промена на инсталацијата.

Линк:

Оценето од: Наталија Пешиќ


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција