ВМРО-ДПМНЕ: Примената на Европската конвенција за заштита на човековите права и основни слободи

За натамошно унапредување на знаењата на судиите и јавните обвинители ќе се реализираат обуки за примената на Европската конвенција за заштита на човековите права и основни слободи и дополнителните протоколи и одлуките на Европскиот суд за човекови права.

Образложение:

Преземени се повеќе активности во насока на извршување на овој проект. Одржани се неколку обуки за примената на Европската конвенција за заштита на човековите права и основни слободи и дополнителните протоколи и одлуките на Европскиот суд за човекови права. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 15.04.2014]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција