ВМРО-ДПМНЕ: Привлекување на странски реномирани тур-оператори

Ќе ги задолжиме дипломатските претставништва на Република Македонија во соработка со промоторите од Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот активно да пристапат кон привлекување на странски реномирани тур-оператори кои би ја вклучиле туристичката понуда на Македонија во своите програми. Исто така нивна активна цел ќе биде да посредуваат и да помогнат во склучувањето на договори помеѓу стопанските комори, и останатите асоцијации од РМ, со комори и асоцијации во странство, со цел преку заедничка соработка да вршат промоција на храна, вино и туристичката понуда на РМ, за што веќе подготвивме и рекламна кампања за странските медиуми. [Рок: континуирано]

Образложение:

Досега се преземени повеќе активности во насока на исполнување на ова ветување. [Ажурирано на: 12.04.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција