ВМРО-ДПМНЕ: Проект: „Полицијата и учениците се дружат“

Намалувањето на деликвенцијата и насилството меѓу младите луѓе е еден од врвните приоритети за секое општество. Во насока на намалување на насилството и поголема безбедност на нашите деца, за секое основно и средно училиште ќе назначиме одговорен полициски службеник, со кого учениците, наставниот и раководниот кадар ќе имаат директен контакт. [Рок: септември 2011]

Образложение:

Со почетокот на новата учебна година, започна со реализација проектот: „Полицијата и учениците се дружат“, според кој за секое основно и средно училиште назначен е одговорен полициски службеник. [Ажурирано на: 31.10.2011]

Линкови:


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција