ВМРО-ДПМНЕ: Програма за Рамномерен регионален развој

Реализација на Програмата за Рамномерен регионален развој;

Oбразложение:

Во прилог на остварување на рамномерен регионален развој, донесена е Стратегијата за регионален развој на Република Македонија за периодот 2009 – 2019 (“Службен весник на РМ” број 119/09) и Акциски план за спроведување на Стратегијата за регионален развој на Република Македонија 2010-2012 (“Службен весник на РМ” број 62/10).

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција