ВМРО-ДПМНЕ: Реформи според стандардите на НАТО

Ќе продолжиме со реформите следејќи ги најновите стандарди на НАТО (одбрана и сигурност).

Образложение:

Според ПАРП проценката на НАТО (процес на НАТО за планирање и анализа на одбраната) Република Македонија има одлични оценки за своето работење во областа на одбраната за 2009 година. Нема податоци за другите години.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција