ВМРО-ДПМНЕ: Регистар на лица што го нарушуваат јавниот ред и мир на спортските натпревари

Ќе воспоставиме регистар на лица што го нарушуваат јавниот ред и мир на спортските натпревари. [Рок: јули 2012]

Образложение:

Заклучно со 31 јули 2012 година, кога е крајниот рок за исполнување на ова ветување, не постојат информации дека е воспоставен регистар на лица што го нарушуваат јавниот ред и мир на спортските натпревари.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција