ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција и опремување на Затвор Скопје

Реконструкција и опремување на Затвор Скопје со реконструирање на постојните и изградба на нови објекти, со што вкупниот капацитет на затворот ќе се зголеми од 477 на 634 места. [Рок: 2015]

Образложение:

Според информациите објавени во Отчетот за сработено на Владата на Р. Македонија, во тек е изработка на проектна документација за изградба и реконструкција на Затвор „Скопје“. Изградбата на Затвор „Скопје“ се очекува да започне до крајот на 2014 година.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција