ВМРО-ДПМНЕ: Реновирање и ќе ги опремување на просториите на јавните обвинителства

Ќе ги реновираме и ќе ги опремиме просториите на јавните обвинителства. [Рок: 2014]

Образложение:

Нема информации дека се преземени активности во насока на реализација на ова ветување. Дополнително, овој проект воопшто не е споменат во Отчетот за сработеното на Владата на Република Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери 2011-2014. Од ова може да се заклучи дека ова ветување не е исполнето. [Ажурирано на: 06.04.2012]

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција