ВМРО-ДПМНЕ: Сместување во предучилишни установи

Покривање на најголем дел од трошоците за сместување во предучилишни установи, бесплатни оброци, облека и други потреби на децата што живеат во сиромашни семејства.

Образложение:

Според Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ ова ветување е неисполнето и реализацијата е одложена за 2012 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција