ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентност на работењето на ФЗОМ

Значително ќе ја зголемиме транспарентноста на работењето на ФЗОМ.

Образложение:

Стратегијата за поголема транспарентност на Фондот за здравствено осигурување на Македонија – ФЗОМ е од 2010 до 2015 година, според тоа ова ветување е неисполнето во рокот, но наводно во тек е работењето по ова прашање.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција