ВМРО-ДПМНЕ: Закон за медицинска евиденција

Нов Закон за медицинска евиденција, кој ќе овозможи подобрување на државната статистика и унапредување на системот на известување анализи и планирање на јавно здравствени политики. Рок: декември 2008;

Образложение:

Иако според планот овој закон требаше да биде донесен до крајот на 2008 година, во 2010 година се уште не беше донесен [Пристапено на: 25.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција