ВМРО-ДПМНЕ: Засилување на дипломатијата

Ќе продолжиме со процесот на засилување на дипломатијата и меѓународното претставување на Република Македонија преку купување објекти за македонските амбасади и конзулати.

Образложение:

Како дел од антикризните мерки, Владата реши да се одложи купувањето на објекти за македонските амбасади и конзулати.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција