ВМРО-ДПМНЕ: Заштита на води

Заштита на водите во согласност со интегрираниот пристап за управување со води;

Образложение

Донесен е Закон за води во кои се наведува заштитата на водите во согласност со интегралниот пристап  за управување со води. Законот  стапува на сила на 15 јули 2008 година. Ова значи дека се работи во правец на заштитата на водите, но конкретно спроведување на законот не е спроведено во пракса.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција