ДУИ: Тековни проекти за отпадни води

„Приватни пречистителни станици на општина Сарај. Проектот достигнува вредност од 4,5 милиони евра.“ [Рок: 2015]

Образложение:

Според информации добиени од прилог од builg.mk објавен на  14.02.2011, дознаваме дека проектот е започнат во неколку населени места и истиот продолжува да се изведува.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција