ВМРО-ДПМНЕ: Доживотно учење во државната администрација

Воспоставување на култура за доживотно учење во државната администрација – ова опфаќа систем на континуирано градење на вештините и знаењата на вработените во текот на целиот работен век во државните институции. [Рок: континуирано]

Образложение:

Не постојат мерки и индикатори по кои ова ветување може да се оцени.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција