ВМРО-ДПМНЕ: Опремување на средни и основни училишта

До почетокот на новата учебна година, ќе бидат опремени 93 средни училишта и 365 основни училишта.

Образложение:

Официјални информации постојат за реновирање на 77 средни училишта од ветените 93.

Постојат информации  за 115 реновирани основни училишта, кои поради правилата кои ги налага децентрализацијата се реновирани во соработка со самите општини.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција