ВМРО-ДПМНЕ: 10 еколошки означени производи и услуги

Ќе го поддржиме воведувањето на најмалку 10 еколошки означени производи и услуги. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Во тек се активности за воведување на еколошки означени производи и услуги.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови: 

Оценето од: Марија Теговска

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција