ВМРО-ДПМНЕ: Акциски планови за бучава во животната средина

Ќе изработиме Акциски планови за бучава во животната средина. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Според Отчетот за сработеното на Владата на Р. Македонија, ова ветување спаѓа во делот на неостварени ветувања. Според достапните информациите, акциски планови за бучава во животната средина е планирано да се изработат во 2015 година

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција