ВМРО-ДПМНЕ: Промоција на македонскиот јазик, македонската култура и идентитет и македонското историско наследство

Ќе продолжиме да се грижиме за промоција на македонскиот јазик, македонската култура и идентитет и македонското историско наследство.

Образложение:

Премногу општо ветување, не постојат индикатори по кои може да се провери исполнетоста.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција