ВМРО-ДПМНЕ: Санација и обновување на Спомен домот на Браќа Миладиновци во Струга

Целосна обнова на Спомен-домот посветен на браќата Миладиновци во Струга, во кој ќе бидат сместени канцеларии на Струшките вечери на поезијата и струшкиот музеј со својата постојана изложбена поставка. Буџет: 6.5 милиони денари. Носител: Заводот за заштита на спомениците на културата и Музеј – Охрид. [Рок: 2011 година]

Образложение:

Реконструкцијата на спомен домор на Браќата Миладиновци во Стуга е завршена и отворена на 25 август, 2011 година.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција