ВМРО-ДПМНЕ: Национална стратегија за заштита на природата

Ќе донесеме Национална стратегија за заштита на природата; вредност – 300.000 евра (обезбедена донација од Швајцарска влада од 200.000 евра) [Рок: 2012 година]

Образложение:

Според информациите добиени од Министерството за животна средина и просторно планирање, во 2013 година ќе отпочнат иницијални активности за изработка на националната стратегија за заштита на природата.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција