ВМРО-ДПМНЕ: Водостопанска основа

Ќе ја донесеме Водостопанската основа на Македонија [Рок: 2013 година]

Образложение:

 

И покрај тоа што рокот за реализација на ова ветување е 2013 година, се уште не е донесена водостопанска основа на ниво на Р. Македонија.

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција