ВМРО-ДПМНЕ: Санација и реновирање на библиотеката во Крива Паланка

Со санацијата и реновирањето на библиотеката ќе се подобрат не само условите за работа, туку ќе се обезбедат и соодветни услови за заштита на книжевниот фонд што го поседува библиотеката во Крива Паланка. Буџет: 250. 000 денари. Носител: Центар за култура – Крива Паланка. [Рок: 2012 година]

Образложение:

Според информациите од медиумите, како и од „Отчетот на работењето на Владата на Република Македонија 2011-2012 година“ стр 183, градската библиотека во Крива Паланка е санирана и реновирана во предвидениот рок и истата го зголемила својот книжевен фонд за 150 нови наслови, кои се донација од Министерството за култура.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција