Сите прислушувани разговори објавени од опозицијата (видео/аудио/транскрипти)

 

 

Прислушуваните разговори на опозицијата во аудио формат, транскрипти и видео клипови од прес-конференциите на опозицијата.

 

„Вистиномер“, за сите заинтересирани, ќе продолжи да го гради и дополнува овој ресурс со дополнителни написи, документи, преводи на други јазици, графикони и слично во следниот период како што ќе се развиваат настаните со прислушуваните разговори и во Специјалното јавно обвинителство и во судовите, но и во јавноста. Следете нè.

 

1. Прислушувани разговори – сет 1: „Треба да се знае кој е власт!“, Прес конференција – 09.02.2015

2. Прислушувани разговори – сет 2: Џокер во судството – „Наш е човекот?“, Прес конференција – 15.02.2015

3. Прислушувани разговори – сет 3: Како беше апсен Љубе Бошкоски, Прес конференција – 20.02.2015

4. Прислушувани разговори – сет 4: Комуњари, новинари и документарци за македонската борба, Прес конференција – 25.02.2015

5. Прислушувани разговори – сет 5: ГУП-ови, ДУП-ови, динамити и модерни волови, Прес конференција – 27.02.2015

6. Прислушувани разговори – сет 6: „Ние сме лудаци. Ние трошиме на чоколада а немаме леб дома.“, Прес конференција – 02.03.2015

7. Прислушувани разговори – сет 7: Лажни гласачи, притисоци и закани кон граѓани и фирми, Прес конференција – 06.03.2015

8. Прислушувани разговори – сет 8: Злоупотреба на државните институции, Прес конференција – 10.03.2015

9. Прислушувани разговори – сет 9: Општина Центар, Прес конференција – 12.03.2015

10. Прислушувани разговори – сет 10: Плацовите на премиерот, Прес конференција – 15.03.2015

11. Прислушувани разговори – сет 11: Некое ливче нека снема!, Прес конференција – 18.03.2015

12. Прислушувани разговори – сет 12: Корупција во судството, Прес конференција – 19.03.2015

13. Прислушувани разговори – сет 13: Плацовите на премиерот 2, Прес конференција – 23.03.2015

14. Прислушувани разговори – сет 14: Преговори со „жолтите“, Прес конференција – 26.03.2015

15. Прислушувани разговори – сет 15: Опрема од Израел, Прес конференција – 01.04.2015

16. Прислушувани разговори – сет 16: Подготвувањето на Куманово, Прес конференција – 02.04.2015

17. Прислушувани разговори – сет 17: Прилепски муабети, Прес конференција – 04.04.2015

18. Прислушувани разговори – сет 18: Индијанци во Собрание, Прес конференција – 06.04.2015

19. Прислушувани разговори – сет 19: Македонската нуклеарна програма и партиските вработувања, Прес конференција – 08.04.2015

20. Прислушувани разговори – сет 20: Премиерот вработува „миленичиња“, Прес конференција – 14.04.2015

21. Прислушувани разговори – сет 21: Охридските криминали, Прес конференција – 16.04.2015

22. Прислушувани разговори – сет 22: Прикривање имот и откривање омраза, Прес конференција – 18.04.2015

23. Прислушувани разговори – сет 23: Барокен „дил“, Прес конференција – 19.04.2015

24. Прислушувани разговори – сет 24: Новинарска „бомба“, Прес конференција – 22.04.2015

25. Прислушувани разговори – сет 25: Полициското куче не разликува партии, Прес конференција – 23.04.2015

26. Прислушувани разговори – сет 26: Тргување со гласови, Прес конференција – 25.04.2015

27. Прислушувани разговори – сет 27: Надзор на УБК, Прес конференција – 28.04.2015

28. Прислушувани разговори – сет 28: УБК/СГС, Прес конференција – 30.04.2015

29. Прислушувани разговори – сет 29: Убиството на Мартин, Прес конференција – 05.05.2015

30. Прислушувани разговори – сет 30: Никола Младенов, Прес конференција – 07.05.2015

31. Прислушувани разговори – сет 31: Новиот мерцедес за Премиерот, Прес конференција – 13.05.2015

32. Прислушувани разговори – сет 32: Вмровска работа, Прес конференција – 15.05.2015

33. Прислушувани разговори – сет 33: Преговори за името, Прес конференција – 16.05.2015

34. Прислушувани разговори – сет 34: Дил ориентид, Прес конференција – 27.05.2015

35. Прислушувани разговори – сет 35: Барокизацијата на Скопје, Прес конференција – 29.05.2015

36. Прислушувани разговори – сет 36: Станбеното прашање на министерката, Прес конференција – 31.05.2015

37. Прислушувани разговори – сет 37: Бомба што експлодираше тивко, Прес конференција – 08.06.2015

38. Прислушувани разговори – сет 38: Пазарот „Чаир и Тетово“, Прес конференција – 16.06.2015

 


Овој напис е изработен во рамките на Проектот за зголемување на отчетноста и одговорноста на политичарите и партиите пред граѓаните, Вистиномер, имплементиран од Метаморфозис. Написот e овозможен со поддршка на американската непрофитна фондација (NED - National Endowment for Democracy) и Балканскиот фонд за демократија (BTD – The Balkan Trust for Democracy), иницијатива која поддржува демократија, добро владеење и евро-атлантски интеграции во Југо-источна Европа. Содржината на рецензијата е одговорност на авторот и не ги одразува ставовите на Метаморфозис, NED или BTD.

11 thoughts on “Сите прислушувани разговори објавени од опозицијата (видео/аудио/транскрипти)

  1. A so te boli tebe za opozicijata ni zima narodni pari ni ima kontakt so niv ovie kradele 10 godini grdni milioni, potocno milijardi, so ima vrska tuka sea opozicijata ???

   1. И мене ме интересираат битни снимки на опозицијата поради:
    1. Да се потврди дека позицијата прислушкувала.
    2. Да се уверам дека нема странци кои ја контролираат опозицијата – ако е снимано од позицијата мора да има разговори и од опозицијата. Ако нема, најверојатно друг снимал. Ама не да бидат снимки каде што сами се снимале како зборат со ќерката, туку за сериозни работи, на пример како планираат да ја тргнат позицијата од власт и кој ги финансира.
    3. Бидејќи дел од опозицијата на државно ниво, се позиција на локално ниво, па да знам како би работеле на државно ниво.

    Јас сум стварно неопределен и вакви снимки би ми помогнале за лесно да се решам кој да ја раководи државата. И ако ме вреѓате и тоа ќе ми помогне да се решам. Бидејќи во случајов едните се за едни, другите се за други, меѓусебно се изедоа, а вистината пропадна. Само се плука по позицијата (најверојатно со право), а опозицијата ги кажува работите, ама не ги довршува и ги третира гласачите како да се мали деца кои несмее се да знаат.

 1. Опозицијата ја има на снимки ама нема криминал со државни пари затоа што не се на функции да владеат со парите народни. Дали ти е тоа тебе јасно? Владеачките функционери се фатени со рацете во мед и краделе мои и твои пари. Опозицијата немала ни можност за таква кражба па затоа снимките кои ги има нема да дадат такви криминали од СВЕТСКИ размери како овие од дрпмне

 2. Ne se pojavi niedna snimka od liderite na opzicijata ,naznam zosto ama po se izgleda toj sto im gi dal ovie snimki gi ostavil nivnite za da vo slucaj nedaj boze sdsm pobedat bez izbori polesno da gi ucenuvaat niv kako sto sdsm gi ucenuvaa liderite na pozicijata,i taka se otvori novo poglavje vo makedonija vo koja sekogas ke se ucenuvaat partiite za da se dojde na vlast.

   1. Мене ме интересира да ги чујам разговорите на големите бизнисмени како доагаат до ТЕНДЕРИТЕ распишани на разни начини. За мене важи равенството КАПИТАЛИСТ=БОГАТАШ(милионер)=КРИМИНАЛЕЦ независно дали е во ВЛАСТА или е надвор од ВЛАСТА дали е позиција или е опозиција. Поздрав РАБОТНИЧКО КЛАСО

 3. Ete gledate kakvi im se komentarite,ama ne treba vece da im se dokazuva nisto zasto bombite si ja zavrsija rabotata nadvor od trloto,a vnatre vo trloto,ne vakvi bombi,atomski bombi da im frlis,nema da reagirat,

 4. OVDE SE RABOTI ZA MOI TVOI PARI KOI OVAA KRIMINALNA VRHUSKA GI OPLJACKALA OD DRZAVATA.I VIE BARATE SNIMANI RAZGOVORI OD OPOZICIJATA NEBARE ONA JA IMASE DRZAVNATA KASA.LIGE KADE ZIVEEME I SO KAKVI MENTALNI SKLOPOVI SME OPKRUZENI.GOSPOD NEKA NI E NAPOMOS.JA BRANAT VRHUSKATA SO OVAKVI GLUPOSTI.NO KE IM.DOJDE KRAJOT KE SI LEZAT ZA SE.ZA SOPOT,SMILKOVSKO,MLADENOV,DIVO NASELJE,MARTIN.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *